Hallitus 2020

Puheenjohtaja apulaisprofessori Saana Svärd
saana.svard@helsinki.fi

Varapuheenjohtaja yliopistonlehtori Mikko Viitamäki
mikko.viitamaki@helsinki.fi

Rahastonhoitaja yliopistonlehtori Lotta Aunio
lotta.aunio@helsinki.fi

Sihteeri FM Aino Haavisto
sihteeri@suomenitamainenseura.org

Yliopisto-opettaja Rie Fuse
rie.fuse@helsinki.fi

Dosentti Klaus Karttunen
klaus.karttunen@helsinki.fi

FM Stephan Schulz
stephan.schulz@helsinki.fi

Varajäsenet

Yliopistonlehtori Sylvia Akar
sylvia.akar@helsinki.fi

Yliopistonlehtori Riikka Länsisalmi
riikka.lansisalmi@helsinki.fi

Yliopistonlehtori Riikka Tuori
riikka.tuori@helsinki.fi

Luottamustoimet

Julkaisusihteerinä ja Studia Orientalian päätoimittajana toimii Lotta Aunio
lotta.aunio@helsinki.fi

Seuran julkaisuvaihtosihteerinä toimii Sylvia Akar
sylvia.akar@helsinki.fi

Toiminnantarkastajana toimii TK Jasmin Ruokolainen ja varatoiminnantarkastajana FM Ilmari Karonen

pöytäkirjat

Vuosikokous 2020

Vuosikokous 2019

Vuosikokous 2018

Toimintakertomukset

Toimintakertomus 2019

Toimintakertomus 2018

Toimintakertomus 2017

Toimintakertomus 2016

Toimintakertomus 2015