Hallitus 2019

Puheenjohtaja apulaisprofessori Saana Svärd
saana.svard@helsinki.fi

Varapuheenjohtaja yliopistonlehtori Mikko Viitamäki
mikko.viitamaki@helsinki.fi

Rahastonhoitaja yliopistonlehtori Lotta Aunio
lotta.aunio@helsinki.fi

Sihteeri FM Aino Haavisto
aino.r.haavisto@helsinki.fi tai
sihteeri@suomenitamainenseura.org

Professori Juha Janhunen
asiemajeure@yahoo.com

Dosentti Klaus Karttunen
klaus.karttunen@helsinki.fi

FM Stephan Schultz
stephan.schulz@helsinki.fii

Varajäsenet

Yliopistonlehtori Sylvia Akar
sylvia.akar@helsinki.fi

Yliopistonlehtori Riikka Länsisalmi
riikka.lansisalmi@helsinki.fi

Yliopistonlehtori Riikka Tuori
riikka.tuori@helsinki.fi

Luottamustoimet

Julkaisusihteerinä ja Studia Orientalian päätoimittajana toimii Lotta Aunio
lotta.aunio@helsinki.fi

Seuran julkaisuvaihtosihteerinä toimii Sylvia Akar
sylvia.akar@helsinki.fi

Toiminnantarkastajana toimii TK Jasmin Ruokolainen ja varatoiminnantarkastajana FM Ilmari Karonen

pöytäkirjat

Vuosikokous 2018

Vuosikokous 2017

Vuosikokous 2016

Vuosikokous 2015

Vuosikokous 2014

Toimintakertomukset

Toimintakertomus 2018

Toimintakertomus 2017

Toimintakertomus 2016

Toimintakertomus 2015

Toimintakertomus 2014