Hallitus vuonna 2016

Puheenjohtaja FT Saana Svärd
saana.svard@helsinki.fi

Varapuheenjohtaja prof. Juha Janhunen
02941 23376
asiemajeure@yahoo.com

Rahastonhoitaja yliopistonlehtori Lotta Aunio
lotta.aunio@helsinki.fi

Professori Hannu Juusola
02941 22214
hannu.juusola@helsinki.fi

Dosentti Klaus Karttunen
klaus.karttunen@helsinki.fi

Yliopistonlehtori Riikka Länsisalmi
riikka.lansisalmi@helsinki.fi

Sihteeri FM Stephan Schulz
stephan.schulz@helsinki.fi

Varajäsenet

Yliopistonlehtori Sylvia Akar
sylvia.akar@helsinki.fi

FM Jouni Harjumäki
jouni.harjumaki@helsinki.fi

Yliopistonlehtori Riikka Tuori
riikka.tuori@helsinki.fi

Luottamustoimet

Julkaisusihteerinä ja Studia Orientalian päätoimittajana toimii Lotta Aunio
lotta.aunio@helsinki.fi

Seuran julkaisuvaihtosihteerinä toimii Sylvia Akar
sylvia.akar@helsinki.fi

Toiminnantarkastajana toimii FM Anu Leinonen ja varatoiminnantarkastajana HuK Suvi Valsta.

Pöytäkirjat

Vuosikokouksen pöytäkirja 2016

Vuosikokouksen pöytäkirja 2015

Vuosikokouksen pöytäkirja 2014

Vuosikokouksen pöytäkirja 2013

Vuosikokouksen pöytäkirja 2012

Vuosikokouksen pöytäkirja 2011

Vuosikokouksen pöytäkirja 2010

Syyskokouksen pöytäkirja 2009

Kevätkokouksen pöytäkirja 2009

Syyskokouksen pöytäkirja 2008

Kevätkokouksen pöytäkirja 2008

Syyskokouksen pöytäkirja 2007

Kevätkokouksen pöytäkirja 2007

Syyskokouksen pöytäkirja 2006

Aiempien vuosien toimintakertomukset

Vuosi 2015

Vuosi 2014

Vuosi 2013

Vuosi 2012

Vuosi 2011

Vuosi 2010

Vuosi 2009

Vuosi 2008

Vuosi 2007

Vuosi 2006

Vuosi 2005

Vuosi 2004